Торезский УВК "ОШ 1-2 ступеней №7 - ДУУ" МОН ДНР



  


Разработка уроков

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок громадянської освіти

у 3 класі

Тема: Доброта

Мета:

  •  формувати моральні основи дитячої особистості засобами слова;
  •   розвивати уявлення учнів про чуйність, справедливість, виховувати ці якості на конкретних прикладах;
  •   сприяти вихованню міцної внутрішньої опори людини, що виявляється у доброті, чуйності;
  •  розвивати вміння творити добро, усувати прояви жорстокості в своїй поведінці.

Обладнання:

Очікувані результати:

Тип уроку: комбінований

                                                Хід уроку

Нехай не погасне бажання малят

Творити добро на планеті Земля.

 

І. Організація класу

1.1 Привітаня до учнів

- Добрий день, Вам любі діти!

Рада вас вітати!

Щастя і добра Вам щиро побажати!

1.2 Емоційне налаштування на урок

- Діти, торкніться один одного, усміхніться одне одному й подаруйте щиру усмішку та чудовий настрій.

(Учитель торкається першої дитини, а діти далі – своїх друзів по черзі – «ланцюжком»).

У ч и т е л ь. Коли ми даруємо добрі слова, чудовий настрій, тепло своїх долоней іншим, нам стає також добре, тепло і затишно на душі.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.     Робота над віршем

У ч и т е л ь. Сказав мудрець:

Живи, добро звершай!

Та нагород за це

Не вимагай !

Лише в добро і в

Вищу правду віра

Людину відрізня від

Мавпи і від звіра.

Хай оживає істина стара

Людина починається з добра.

 

  •  Чи вмієте ви так поводитися з людьми, щоб вас любили, розуміли і охоче приходили вам на допомогу?

(діти відповідають)

2.     «Мозкова атака». Що таке добро?

- Які асоціації, уявлення, почуття викликає у вас слово добро?

( це як ясне сонечко- сонечко з’являється на дошці)

  •  А зараз щоб наше сонечко засвітилося ще яскравіше, вам потрібно написати на промінчиках, ознаки доброти.
  •  Діти працюють в парах, пишуть на промінчиках.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  А тепер по черзі зачитайте, які риси має добро і зробіть так, щоб сонечко засвітилося ще яскравіше! Тоді нам з вами буде тепліше.

3.     Складання прислів’їв про добро.

- Погляньте на дошку, ви бачете початок і кінець прислів’їв, вам треба прочитати і відновіти їх.

- Діти виходять до дошки і складають прислів’я.

  •  Добре слово і в                        безмежна.
  •  Вітер рушить гори,                   мороз зігріє.
  •  Сила слова                                 що дощ в посуху.
  •  Тепле слово і в                          залізні ворота відкриває.
  •  Добре слово дім будує,            яким відкривають серця.
  •  Добре слово людині,                    а зле руйнує.
  •  Слово-ключ,                              а слово дружбу.
  •  Мале зле слово                              велику образу творить.

 

ІІІ. Повідомлення теми уроку

 

  •  Сьогодні ми поговоримо про добро. Людина повинна прагнути робити добро для тих, хто її оточує.
  •  А добро -  це щастя всіх людей.

ІV. Робота над темою уроку

  1.  Робота з підручником.

Читання оповідання Ю.Федьковича « По щирості».

- Метод « 1-2-4-багато».

І варіант. Знайдіть риси, які доводять, що Василько добрий.

ІІ варіант. Знайдіть риси, які доводять, що Василько хитрий.

Робота в парах.

Виробіть спільні риси характеру доброти і хитрості.

Технологія  « Так   Ні   Не знаю »

  •  Хто вважає, що Василько хитрий?  Учні обирають свою позицію і доводять свою думку.

 

 

  1.  Фізкультхвилинка

Роби добро усім на світі.

Від цього буде веселіше.

Всміхнись до Таї, всміхнись до Колі.

Скажи всім: ,,Хмуритись доволі!’’.

Давай стрибати, давай дружити,

Без сміху й дружби не можна нам жити.

  1.  Бесіда за прочитаним
  •  Як ви думаєте, діти, чого більше на землі -добра чи зла?
  •   В чому воно проявляється?
  •  Яких Людей більше на землі - добрих чи злих?
  •  Які ви знаєте казки, де добро перемагає зло?
  •   Послухайте казку «Добро і Зло» і скажіть чому Добро відповіло добром на зло?

    4. Інсценізація казки « Добро і зло».

      - Продовжіть ці рядки:

 

Ніхто не має права: ображати, карати, принижувати…

Кожен має право захистити, допомогти, поділитися…

  •  Спробуйте намалювати словесний портрет Добра і Зла.

V.  Закріплення і узагальнення знань учнів.

5.1. Робота в групах. Розв’язання ситуацій

1група. ( Діти готують і показують сценку)

                                          В автобусі

До автобусу заходять хлопчик, дорослий чоловік і бабуся. Хлопчик поспішає сісти на вільне місце, відкриває книгу і читає. У вухах у нього наушники. Дорослий чоловік звертається до хлопчика:

- Юначе, поступіться місцем літній людині.

Хлопчик не чує. Бабуся махнула рукою:

-Нехай сидить, він втомився.

Запитання:

1) Викладіть послідовно, яких помилок припустився хлопчик?

2) Що ви йому порадите?

 

2 група. Розв’язує ситуацію

Хлопчик серед уроку входить до класу. Не запитуючи дозволу, іде на місце, зганяє однокласника, який там сидить. А потім починає запитувати у дітей, яке завдання треба підготувати, і цим заважає оточуючим.

   Запитання.

  •  Не називаючи помилок, які були допущені, розкажіть, як треба було діяти у даному випадку. Викладіть послідовність дій.

3 група.

Ти прийшов  гості до друга, з яким заздалегідь домовився. Але він пішов у кінотеатр, не дочекавшись тебе.

Запитання.

-Які ваші дії у цьому випадку?

4 група. 

Одній дівчинці зробили операцію. Вона довго лежала в лікарні. А коли виписалась, її до школи по черзі водили батьки. Але вона часто пропускала уроки, бо вранці батьки були зайняті, а портфель для неї був занадто важкий. Про це дізнався сусід-однокласник.

І ось одного разу вона без батьків щаслива прийшла до школи…

Завдання.

- Придумайте продовження цієї історії.

5 група.

Твій друг захворів. Які ваші дії?

 

5.2.Творча робота учнів.

-Уявіть собі, що у вас є можливість перетворитись у ДОБРО. Закінчіть речення про свої дії в образі ДОБРА:

Я -добро…

Я живу…             

Я знаю….

Я бажаю…  

Я мрію…

Я роблю…      

 

. Підсумок уроку

  •  Що нового ви дізнались на уроці?
  •  Де ці знання можна використати?
  •  Діти, творіть добро, будьте чуйними один до одного, до своїх близьких, ставтеся до них так, як хотіли б, щоб ставилися до вас.

Правда в світі є дуже проста:

Сонце Землю теплом зігріває.

А людину її доброта,

І любов у житті прикрашає.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nbsp;nbsp;span/spanspan_hellip;

nbsp;nbsp;

nbsp;span/spanspan_hellip;